Właściciele domów rekreacyjnych mogą już dostać dofinansowanie do fotowoltaiki.

W dzisiejszych czasach fotowoltaika kolosalnie zyskuje na popularności. Temu ekologicznemu źródłowi prądu zaufały już miliony Polaków. Panele słoneczne cieszą się ogromnym powodzeniem. Taka instalacja nie tylko przyniesie wiele korzyści finansowych, ale przede wszystkim nie szkodzi środowisku. Dlatego właśnie, warto rozważyć założenie paneli słonecznych na własnej posiadłości. Obecnie zyskają na tym dodatkowo właściciele domów rekreacyjnych, którzy mogą ubiegać się o spore dofinansowanie, tak ważnej dla środowiska inwestycji.

Program „Mój prąd" obejmuje również dofinansowania dla osób posiadających nieruchomości do użytku rekreacyjnego. Warunkiem jest inne miejsce zameldowania niż to, na którym ma być zakładana instalacja fotowoltaiczna. Warto podkreślić, że dofinansowanie obejmuje zarówno kupno, jak i instalację paneli słonecznych. Niewątpliwie jest to duży jednorazowy wydatek i inwestycja. Jednak gwarantowany jest zwrot kosztów wraz z dłuższym czasem użytkowania. Z pewnością zauważalne będą zmniejszone sumy na naszych rachunkach, a z mijającymi miesiącami możliwe jest zaoszczędzenie sumy pozwalającej na ciekawie spędzone wakacje. Dodatkowo dofinansowanie jest ogromną pomocą finansową, z której warto skorzystać, choćby dlatego, że właśnie w ten sposób, możemy przyczynić się do pozytywnej zmiany obecnego stanu środowiska. Powszechnie wiadomy jest kryzys ekologiczny, nie jest jednak za późno, aby podjąć działania. Zakładając instalację fotowoltaiczną, stajemy się częścią społeczności dbającej o naturę i środowisko.

Audyt OZE | Odnawialne źródła energii | Panele fotowoltaiczne, kolektory słoneczne, instalacje fotowoltaiczne, fotowoltaika Warszawa

Warto dodać, że, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej nie będzie kontrolował stanu prawnego domu rekreacyjnego, na którym chcemy zamontować panele. Jest to wyjątkowo ważne, ponieważ również można ubiegać się o to konkretne dofinansowanie w przypadku, kiedy dana nieruchomość nie jest wykorzystywana do celów rekreacyjnych nieprzerwanie przez cały rok. Czyli nawet kiedy dom używany jest rekreacyjnie jedynie w okresie letnim, nadal będzie zaliczał się do programu dofinansowania.

Panele słoneczne to technologia przyszłości, w którą warto inwestować. Będzie to decyzja na długie lata, która z czasem przyniesie znaczące korzyści finansowe oraz co ważniejsze jest przyjazna środowisku. Aktualnie fotowoltaika stała się jeszcze bardziej atrakcyjna ze względu na dofinansowania, na które mogą liczyć właściciele nieruchomości rekreacyjnych. Jednak nie należy zapominać o warunku, jakim jest inne miejsce zameldowania. O pomoc finansową można ubiegać się do programu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej „Mój prąd".

Skontaktuj się z nami!

Jeżeli chcesz wyposażyć swój dom w nowoczesny, przyjazny środowisku i dający duże oszczędności zestaw, napisz do nas! Jeżeli preferujesz kontakt telefoniczny, po prostu zadzwoń: +48 505 776 755.