Osoby zajmujące się na co dzień rolnictwem doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważne dla człowieka jest słońce. Korzystanie w rolnictwie z rozbudowanej automatyki związane jest ze znacznie większym zużyciem prądu. Idealnym rozwiązaniem może być własna instalacja fotowoltaiczna.

Szykuje się kolejny wzrost cen energii elektrycznej

Nowa opłata mocowa, rosnące koszty konwenconalnej produkcji prądu, warunki narzucone przez Unię Europejską itp. wszystko to sprawia, że z miesiaca na miesiac prąd jest coraz droższy. Optymistyczny wariant mówi o tym, że wzrost cen energii sięgnie wartości 20 procent do 2030 roku. Inwestycja w fotowoltaikę będzie więc strzałem w dziesiątkę, ponieważ z każdym kolejnym miesiącem przyniesie większe oszczędności. Czas zwrotu inwestycji nie będzie wydłużony, a rolnicy mogą uniezależnić się od wyższych cen za energię elektryczną, dbając o swój budżet. Dodatkowo w gospodarstwach rolnych najczęsciej są duże i korzystnie położone połacie dachowe - wręcz idealne do montażu PV .

Audyt OZE | Odnawialne źródła energii | Panele fotowoltaiczne, kolektory słoneczne, instalacje fotowoltaiczne, fotowoltaika Warszawa

Największe korzyści płynące z zainwestowania w instalację fotowoltaiczną

Istnieje bardzo dużo korzyści, które wynikają z zainwestowania w instalację fotowoltaiczną. Można wśród nich wymienić chociażby:

  • pełna niezależność energetyczna - energia produkowana jest wyłącznie pod kątem własnych potrzeb, a rachunki za prąd są niższe nawet o 90 procent,
  • duża oszczędność - zaoszczędzone pieniądze rolnicy mogą przeznaczyć m.in. na rozwój gospodarstwa rolnego czy też zakup nowych maszyn i urządzeń,
  • troska o środowisko - dotyczy to produkowania tzw. "zielonej energii", przyjaznej dla środowiska,
  • obniżenie podatku rolnego - możliwość skorzystania z 25-procentowej ulgi inwestycyjnej, nawet przez okres 15 lat,
  • wykorzystywanie niezagospodarowanych powierzchni - dotyczy to m.in. dachów oraz wiat, z których zbyt często w gospodarstwach rolnych się nie korzysta,
  • dokonywanie odpisów amortyzacyjnych - koszty związane z instalacją wybranego systemu można amortyzować,
  • większy prestiż gospodarstwa rolnego - rolnicy korzystający z takich rozwiązań uważani są za bardziej "eko" i są prekursorami w promowaniu nowoczesnych technologii, ponieważ wiedzą czym są innowacyjne rozwiązania. Gospodarstwo zyskuje tym samym na wartości i jest znacznie bardziej rozpoznawalne w konkretnej miejscowości i okolicy.

Jak widać wyraźnie przejście na instalację fotowoltaiczną ma same mocne strony, dlatego warto zdecydować się na ten krok jak najszybciej i zadbać o swoją przyszłość oraz pieniądze.

Skontaktuj się z nami!

Jeżeli chcesz wyposażyć swój dom w nowoczesny, przyjazny środowisku i dający duże oszczędności zestaw, napisz do nas! Jeżeli preferujesz kontakt telefoniczny, po prostu zadzwoń: +48 505 776 755.