W ostatnim czasie jest coraz większe zainteresowanie instalacją fotowoltaiczną. Dzięki zamontowaniu na dachu budynku specjalnych paneli, można uzyskać energię elektryczną, która powstaje w wyniku przetworzenia energii słonecznej. Gospodarstwa domowe, które posiadają instalację fotowoltaiczną nie muszą płacić za prąd elektrowni. Wystarczy ponieść opłatę za zakup i montaż odpowiedniej liczby paneli, a także raz w roku wpłacić stałą kwotę utrzymania. Warto podkreślić, że funkcjonuje wiele programów rządowych, jak Program MÓJ PRĄD, które pozwalają na uzyskanie odpowiedniego dofinansowania do fotowoltaiki.
Koszty zakupu i montażu paneli fotowoltaicznych są uzależnione od wielu czynników. W pierwszej kolejności warto obliczyć z pomocą przedstawiciela danej firmy ile paneli fotowoltaicznych będzie potrzebnych, aby zasilić pracę wszystkich urządzeń pracujących w danym gospodarstwie domowym. Średnio cena jednego panelu wynosi około 600 zł. Jeden dom, zazwyczaj potrzebuje od 16 wzwyż. Ponadto do ceny należy doliczyć falownik, który pozwala na zmianę parametrów prądu pobieranego przez panele na prąd wykorzystywany przez domowe urządzenia.
Jeżeli dach nie jest odpowiednio przystosowany do montowania paneli, należy doliczyć także koszty systemów, które są potrzebne do montowania ogniw. Ma to miejsce szczególnie w przypadku płaskich dachów typowych dla starego budownictwa. Koszty całej instalacji obejmują także cenę zestawu akcesoriów, konstrukcji mocujących i przewodów. Po ogólnym zliczeniu można oszacować, że koszty całej instalacji powinny sięgać od 20 do 30 tysięcy złotych dla statystycznego gospodarstwa domowego.
Decydując się na instalacje paneli fotowoltaicznych można zyskać podwójnie. Pierwsza kwestia dotyczy całkowitego wyeliminowania kosztów związanych z poborem prądu z sieci. Druga droga oszczędności ma związek z magazynowaniem prądu i odsprzedawaniu go, kiedy zajedzie taka potrzeba. Jednak, aby oszczędności były znaczne i widoczne konieczne jest odpowiednie dobranie i wykonanie instalacji.
Duże znaczenie mają także programy rządowe i różne lokalne dofinansowania do instalacji fotowoltaicznych. Dzięki temu nie jest to aż tak duży wydatek, a zwrot jest widoczny po bardzo krótkim czasie.
Przed zdecydowaniem się na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej warto skonsultować się z inżynierem PV z naszej firmy i dokładnie obliczyć ile paneli i o jakiej mocy będzie potrzebnych do zasilenia danego gospodarstwa. Na rynku dostępne jest wiele ofert, dlatego bardzo ważne jest wybranie sprawdzonej firmy. Warto zaznaczyć, że panele są praktycznie bezobsługowe, dlatego nie trzeba się martwić, o dodatkowe koszty w trakcie ich użytkowania.
W ogólnym rozrachunku wysokość standardowych rachunków za prąd zwykle jest dużo większa niż ogólne koszta instalacji fotowoltaicznej. Dlatego, warto już dziś zapoznać się z dostępnymi ofertami i wykorzystać dostępne dobrodziejstwa natury. Fotowoltaika to przyszłość!
Jeżeli chcesz wyposażyć swój dom w nowoczesny, przyjazny środowisku i dający duże oszczędności zestaw, napisz do nas! Jeżeli preferujesz kontakt telefoniczny, po prostu zadzwoń: +48 505 776 755.