Rosnące zainteresowanie panelami słonecznymi potwierdziły ostatnie badania rynku. Jak się bowiem okazuje mamy obecnie w Polsce już ponad 1 GigaWatt mocy z elektrowni PV.

Skąd taki wzrost zainteresowania?

Oczywiście z rosnących oszczędności i stale malejących kosztów technologii. Coraz więcej domostw decyduje się na własne źródło energii elektrycznej. Jeszcze kilka lat temu montowano kolektory słoneczne, które dziś są już wypierane przez fotowoltaikę. Panele słoneczne wytwarzają bowiem nie tylko ciepło, ale zapewniają energię elektryczną,którą można wykorzystać w dowolnych urządzeniach elektrycznych. Ponadto w latach 2010 - 2018 koszt produkcji energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii na świecie spadł o 77%.

Przewidywania na przyszłość

Jak wskazują badania kolejny GigaWatt mocy z PV pojawi się w Polsce znacznie szybciej. Programy rządowe "Mój prąd" oraz "Czyste powietrze" zachęcają do inwestowania w mikroinstalacje, a rosnące ceny prądu wpływają na rozwój fotowoltaiki. Możliwości odsprzedaży wytworzonej energii stale się rozwijają i dlatego wielkie przedsiębiorstwa chętniej decydują się na własne źródło odnawialnej energii i możliwość dodatkowego zarobku. Duże farmy będą miały wkrótce możliwość sprzedaży energii bezpośrednio dla zainteresowanych. To wszystko wpływa na rozwój fotowoltaiki i stopniowe wypieranie farm wiatrakowych.

Oczywiście oprócz znacznych profitów należy wspomnieć o wpływie OZE na środowisko. Ograniczenie CO2 to dziś priorytet i inwestycja, która ma na celu poprawę jakości życia dla nas i dla przyszłych pokoleń.

Fotowoltaika to ogromne możliwości, zarówno dla Klientów indywidualnych, firm, gospodarstw rolnych jaki i wspólnot czy spółdzielni mieszkaniowych.

Audyt OZE | Odnawialne źródła energii | Panele fotowoltaiczne, kolektory słoneczne, instalacje fotowoltaiczne, fotowoltaika Warszawa

**************

Z okazji zbliżających się Świąt, wszystkiego dobrego, spokoju i szczęścia a także wielu inspiracji w nadchodzącym Nowym Roku 2020 dla Wszystkich naszych obecnych i przyszłych Klientów, Współpracowników, Partnerów Biznesowych i osób zainteresowanych ochroną środowiska dla przyszłych pokoleń.

Agnieszka Siwonia wraz z zespołem inżynierów PV

Skontaktuj się z nami!

Jeżeli chcesz wyposażyć swój dom w nowoczesny, przyjazny środowisku i dający duże oszczędności zestaw, napisz do nas! Jeżeli preferujesz kontakt telefoniczny, po prostu zadzwoń: +48 505 776 755.