Za prąd już płacimy dużo, ale to i tak jeszcze nie wszystko. Musimy przygotować się na wielkie podwyżki.

Spadek cen prądu? Nie tym razem. Tylko od początku roku gospodarstwa domowe płacą za energię prawie 12 procent więcej, niż we wcześniejszych latach, a operatorzy szykują kolejne podwyżki cen. Najprawdopodobniej zapomnieć trzeba będzie także o zapowiadanych przez rząd rekompensatach.

Podwyżki cen prądu bez zapowiadanych rekompensat

Od początku 2020 roku odbiorcy energii elektrycznej od państwowych spółek energetycznych mają do czynienia z prawie 12% podwyżkami cen prądu. Rachunki wystawiane przez Eneę, Energę, Tauron , PGE I Innogy są wyższe niż przed laty - za sto kilowatogodzin energii zapłacić trzeba więcej o około 6 złotych. Jak podaje portal Money.pl na podstawie średniego rocznego zużycia prądu z 2018 roku wzrost cen od państwowych dostawców energii kosztuje odbiorców około 140 zł rocznie. To jednak nie wszystkie podwyżki, jakich w tym roku powinni spodziewać się Polacy.

Rząd szumnie zapowiadał, że wyższe ceny prądu od państwowych dostawców zostaną im zrekompensowane. Okazuje się jednak, że politycy wycofują się ze swoich obietnic, tłumacząc problemy z rekompensatami epidemią koronawirusa. Choć ostateczna decyzja w sprawie zapaść ma w połowie roku, to już dziś mówi się o wyrzuceniu do kosza planów o kompensacji opłat za prąd z budżetu na 2021 rok.

Audyt OZE | Odnawialne źródła energii | Panele fotowoltaiczne, kolektory słoneczne, instalacje fotowoltaiczne, fotowoltaika Warszawa

Za prąd drogo, coraz drożej

Niepokojące informacje dla odbiorców energii od państwowych spółek płyną z Urzędu Regulacji Energetyki. Jak podają dziennikarze Money.pl Energa, Tauron, Enea i PGE złożyli dokumenty z prośbą o ustalenie nowych planów taryfowych dla odbiorców energii z gospodarstw domowych. To nic pewnego, że nowe stawki za prąd pojawią się do końca bieżącego roku - URE może bowiem odrzucić wniosek spółek energetycznych, biorąc pod uwagę informacje docierające z rządu o wycofaniu się z zapowiadanych rekompensat. Należy jednak zdawać sobie sprawę, że zarówno PGE i Enea, których plany taryfowe wygasły z końcem marca, jak i Energa oraz Tauron zwróciły się do URE o uznanie nowych warunków dostarczania energii gospodarstwom domowym. Warto więc być przygotowanym na informację o kolejnych podwyżkach cen prądu.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi inżynierami PV, którzy dobiorą indywidualnie moc elektrowni PV do Państwa zapotrzebowania.

Skontaktuj się z nami!

Jeżeli chcesz wyposażyć swój dom w nowoczesny, przyjazny środowisku i dający duże oszczędności zestaw, napisz do nas! Jeżeli preferujesz kontakt telefoniczny, po prostu zadzwoń: +48 505 776 755.