Dnia 5 listopada 2019 r. została podpisana ustawa “antykopciuchowa”, której głównym celem jest poprawa jakości powietrza i ograniczenie emisji powstającej w wyniku spalania węgla w piecach domowych.

Dla Audyt-oze.pl i naszych Klientów najważniejszym elementem jest obniżka VAT na panele fotowoltaiczne, pompy ciepła , kolektory słoneczne itp. Do tej pory panele montowane na dachach domów do 300m2 były objęte stawką 8% VAT, a te na budynkach gospodarczych, garażach czy gruncie – 23%. W tym momencie stawka VAT została ujednolicona do 8%.

Inną ważną kwestią jest zmiana dotycząca ustawy “Mój Prąd”, która została przygotowana przez Ministerstwo Energii we współpracy z Ministerstwem Środowiska. Program wszedł w życie 23 lipca 2019 r., a jego głównym celem jest zwiększenie produkcji energii z paneli fotowoltaicznych. Obecne dofinansowanie dla instalacji fotowoltaicznych obejmuje do 50% kosztów instalacji i wynosi nie więcej niż 5000 zł. Podpisana ustawa zwalnia z podatku dochodowego dopłaty z programu “Mój Prąd”. W praktyce oznacza to, że cała kwota 5000 zł będzie mogła zostać przeznaczona na instalacje odnawialnych źródeł energii.

Audyt OZE | Odnawialne źródła energii | Panele fotowoltaiczne, kolektory słoneczne, instalacje fotowoltaiczne, fotowoltaika Warszawa

Ustawa “antykopciuchowa” ma przynieść wiele pozytywnych skutków i ułatwić instalowanie odnawialnych źródeł energii oraz szerokie korzystanie z programu “Mój Prąd”.

Po 14 dniach zasady wejdą w życie, dlatego już teraz zapraszamy do korzystania z bezpłatnych audytów , mających na celu właściwy dobór odpowiedniego źródła OZE w domu, firmie czy gospodarstwie rolnym.

Nasi inżynierowie PV są do Państwa dyspozycji, prosimy o zgłoszenia pod nr tel. 505 776 755 lub poprzez formularz kontaktowy na naszej stronie.

Zespół Audyt-oze.pl

Skontaktuj się z nami!

Jeżeli chcesz wyposażyć swój dom w nowoczesny, przyjazny środowisku i dający duże oszczędności zestaw, napisz do nas! Jeżeli preferujesz kontakt telefoniczny, po prostu zadzwoń: +48 505 776 755.