Odnawialne Źródła Energii stały się bardzo modne i pożądane przez coraz większą liczbę gospodarstw domowych. Jest to podyktowane coraz większą świadomością ekologiczną ludności, ale także realnymi oszczędnościami i atrakcyjnymi programami dofinansowania na zakup i montaż paneli fotowoltaicznych. Od 1 września tego roku ruszył nabór wniosków o dofinansowanie, przeznaczony dla mieszkańców Warszawy.

Wszystko, co chcesz wiedzieć o dofinansowaniu na OZE w Warszawie

Miasto stołeczne Warszawa przygotowało budżet w wysokości prawie 17 milionów złotych. Ma za zadanie rozdysponować je pomiędzy gospodarstwa domowe, lokalne firmy, ale i instytucje samorządowe działające na terenie Warszawy. Dobra informacja jest taka, że władze miasta sfinansują około 30% wartości pojedynczej inwestycji – oczywiście pod warunkiem, że dany podmiot zakwalifikuje się do programu. Żeby mieć na to szansę, należy złożyć wniosek do Biura Ochrony Środowiska, korzystając ze specjalnego formularza przeznaczonego do tego celu. Oczywiście im szybciej, tym lepiej. Nabór rozpoczął się od 1 września i potrwa do 31 marca 2020 roku lub do wyczerpania puli środków.

AUDYT-OZE.PL W WYPEŁNI WSZELKIE FORMALNOŚCI I DOKUMENTY ZA PAŃSTWA. MAMY 100% SKUTECZNOŚĆ W POZYSKANIU DOTACJI Z URZĘDU MIASTA WARSZAWA.

Audyt OZE | Odnawialne źródła energii | Panele fotowoltaiczne, kolektory słoneczne, instalacje fotowoltaiczne, fotowoltaika Warszawa

Dlaczego warto zdecydować się na montaż paneli fotowoltaicznych?

Wśród aspektów najczęściej podnoszonych przez ekspertów znajdują się kwestie takie jak:

  • przynajmniej częściowa niezależność od elektrowni – prosumenci stają się niejako producentami prądu wykorzystywanego do własnych potrzeb; w ten sposób częściowo odciążają elektrownię;
  • aspekt środowiskowy – inwestor, który zdecyduje się na zakup i montaż paneli fotowoltaicznych na dachu swojego budynku lub na sąsiadującej działce wykorzystuje odnawialne źródła energii, a konkretnie energię płynącą z promieni słonecznych; dzięki temu ogranicza eksploatację środowiska naturalnego z paliw kopalnianych;
  • oszczędność pieniędzy – według ekspertów panele fotowoltaiczne o przeciętnej mocy 4,67 kW kosztują około 30 tysięcy złotych; koszt tej inwestycji zwraca się po około 5 latach.

Skontaktuj się z nami!

Jeżeli chcesz wyposażyć swój dom w nowoczesny, przyjazny środowisku i dający duże oszczędności zestaw, napisz do nas! Jeżeli preferujesz kontakt telefoniczny, po prostu zadzwoń: +48 505 776 755.