Ceny energii elektrycznej z roku na rok idą w górę. Wraz z nieubłaganym wzrostem opłat zwiększa się również liczba urządzeń potrzebujących do swojego działania prądu, z których – z uwagi na wygodę – chętnie korzystają domownicy. Jak, nie tracąc codziennego komfortu, ograniczyć wydatki związane z energią elektryczną? Jednym z najnowszych rozwiązań mogą być panele fotowoltaiczne.

Czy istnieją możliwości uzyskania dofinansowania do instalacji paneli fotowoltaicznych?

Istnieje co najmniej kilka możliwości pozyskania środków na dofinansowanie instalacji paneli fotowoltaicznych. Wszyscy mieszkańcy Warszawy mają możliwość otrzymania wsparcia pokrywającego w 40% koszty. W przypadku osób fizycznych przyznana kwota nie może jednak przekraczać 15 tysięcy złotych. Więcej informacji na ten temat można uzyskać, wpisując w wyszukiwarkę frazę fotowoltaika Warszawa.

Mieszkańcy innych miejscowości źródeł finansowania mogą, oprócz własnego portfela, poszukiwać w lokalnym urzędzie miasta lub gminy oraz w wojewódzkich funduszach ochrony środowiska i gospodarki wodnej.

Audyt OZE | Odnawialne źródła energii | Panele fotowoltaiczne, kolektory słoneczne, instalacje fotowoltaiczne, fotowoltaika Warszawa

Dlaczego warto zainteresować się instalacją paneli fotowoltaicznych na dachu swojego domu?

Instalacja fotoogniw jest korzystna z co najmniej kilku powodów. Oto one:

  • znaczące zmniejszenie lub całkowita redukcja rachunków za prąd
  • szybki zwrot inwestycji – przyjmując proste założenie, że mamy do czynienia z dobrze ocieplonym budynkiem i odpowiednio dobranymi urządzeniami, inwestycja w baterie słoneczne Warszawa zwraca się średnio w około 7 lat;
  • wysoki poziom trwałości instalacji – rozwiązanie ma około 25-letni okres żywotności;
  • okres gwarancyjny – firmy instalujące fotoogniwa dają inwestorowi gwarancję na ich użytkowanie;
  • rozwiązanie ekologiczne – panele fotowoltaiczne czerpią energię odnawialną z promieni słonecznych; powstały w ten sposób prąd można wykorzystać do ogrzania domu, eliminując w ten sposób tradycyjne źródła energii, takie jak na przykład węgiel kamienny, który przyczynia się do powstawania zanieczyszczeń powietrza, w tym smogu.

Skontaktuj się z nami!

Jeżeli chcesz wyposażyć swój dom w nowoczesny, przyjazny środowisku i dający duże oszczędności zestaw, napisz do nas! Jeżeli preferujesz kontakt telefoniczny, po prostu zadzwoń: +48 505 776 755.